Fúkané izolácie – Tepelná izolácia domu

Fúkaná izolácia je inovatívny spôsob zatepľovania stavebných konštrukcií. Nafúkaním materiálu sa vytvorí súvislá tepelnoizolačná vrstva bez medzier a tepelných mostov. Nafúkavaný materiál spoľahlivo zaizoluje aj problémové detaily a ťažko prístupné miesta – okolo styčníkov väzníkových konštrukcií, okolo CD profilov na sadrokartónových stropoch, elektrických káblov či rozvodov rekuperácie. 

Zateplenie fúkanou izoláciou prebieha rýchlo, v ktoromkoľvek ročnom období a bez ohľadu na počasie (aj za dažďa, sneženia či mrazu). Fúkanie izolácie nijako neobmedzuje obyvateľov domu. Trvá len niekoľko hodín a pri zatepľovaní nevzniká žiaden odpad. 

Fúkaná izolácia zabraňuje nielen únikom tepla v zime, ale zároveň odstraňuje prehrievanie vzduchu v miestnostiach v lete. 

Fúkaná izolácia môže byť vyrobená z:

1. Minerálnej čadičovej vlny

2. Minerálnej vlny zo sklených vlákien

3. Odpadového papiera – jeho mechanickým pomletím a pridaním chemických prísad (celulózová izolácia)

Každá fúkaná izolácia má svoje špecifické vlastnosti v závislosti od materiálu, z ktorého je vyrobená. Podľa typu zatepľovanej konštrukcie (napr. strop, podkrovie, stena …) sa fúkaná izolácia aplikuje v rôznych objemových hmotnostiach a tým aj rozdielne zaťažuje zatepľovanú konštrukciu.

Naši stavební inžinieri Vám odborne poradia pri výbere optimálnej fúkanej izolácie.
Zateplenie fúkanou izoláciou je výhodnou investíciou do budúcnosti, ktorá sa vám čoskoro vráti.